İstanbul Evden Eve Nakliyat

İstanbul Evden Eve Nakliyat
Taşımacılık sektörü, kalabalıklaşan nüfusla orantılı bir şekilde devam ediyor. Büyük şehirlere göçlerin fazlalaşması yoğunluğu da getirmiştir. Kalabalıkan illerdeki taşınma işleri de devam ediyor. İstanbul metropol bir şehir olarak insan nüfusunun arttığı illerden birisidir. Yeni yapılan binalar ve yükselen kiralar onun mevsiminde insanlar ev değiştirirler. Oturduğu semtten veya evden olmayan kişiler, çareyi bulta bulurlar. İstanbul evden eve nakliyat hizmetlerinin yoğun olarak kullanıldığı bir cilt. Yeni bir ev yeni umutları da beraberinde getirir sözünden yola nakliyeciler, yaptıkları işlerdeki kalite anlayışı ile müşterilerini memnun etmeyi amaçlayanlar.

Taşımacılık, oldukça riskli olan bir alandır. Size güvenerek eşyalarını emanet eden insanlar, sizden en iyi almayı isterler. Fiyat ve performansın orantılı olduğu taşımalarda, performansı memnun olması son derece önemli bir detaydır. Hiç bir eşyasına zarar gelmesini istemeyen kişiler, olası zararların önlenebilmesi için her türlü önlemi alınmasını isterler. Sigorta yapılarak eşyalarını güvence altına alan insanlar, gönül rahatlığıyla taşınmanın sürerler. Taşınma telaşını en az hissettiren firmalar, kendi yaptıkları paketler ile de müşterilerinin yüzünü güldürürler.

Taşımacılık sektöründe hizmet sunan firmalarda, bu yoğun işlerden nasibini alırlar. Birçok firmanın yerini büyükşehirlerde, rekabette firmalarından bir diğer öğelardandır. Şirketin uzman personeli ve kaliteli satın alma ile en iyi hizmet sunmayı sunmayı hedefler. Piyasada farklı firmaların yaptıkları taşıma işleri ve gösterdikleri performans, onların isimlerini duyurmada etkili olan bir yoldur. Uluslararası kalite standartlarına uygun araçları ve kalifiye personeli ile taşıma yapan en iyi nakliyat firması, yapımında yardımcı olmayı başkaları için. Hızlı ve güvenilir olmak, firmanın bir adım çıkmasında etkilidir.

Müşteri Odaklı Profesyonel Hizmet
Değişen şartlara göre yeni yol çıkaran alınacak, tarayıcı en iyi hizmeti sunmayı ilke edinmişleridir. Çözüm üretmede başarılı başarılı olan nakliye firmaları, eşyaların paketlenmesinde gerçekleşen her aşamayı en ince detaylarına kadar takip eder. Taşınma talebinin fazla olduğu İstanbul evden eve taşımacılık konusunda çeşitli alternatifleri sunar. İsterseniz eşyalarınızın paketlenmesinde, firma bütün ince detayları sizin için tasarlarlar. Eşyalarınızı daha fazla taşınma sigorta alan derinlemesine firmaları, güvenli hizmet anlayışını prensip edinmişlerdir.

İstanbul Asansörlü Evden Eve Taşımacılık
Usta marangozlar sayesinde, monte haline getirilen eşyalarınız, İstanbul asansörlü nakliyat ile istediğiniz yükseklikteki katlara çıkarılabilir. Kırılmalara ve hasara karşı üstün koruma sağlama asansörler, taşımacılıkta büyük kolaylık sağlar. Montaj tamamlanmış eşyalarınız, yeni evinize itinalı bir şekilde yerleştirilir ve hazır hale getirilir. Siz hiç bir şeye elinizi sürmeden, rahatça taşınmış olursunuz. Pratik ve hızlı elemanlara sahip nakliye firmaları, eşyalarınızda oluşacak hasarlara karşı sigorta ile size garantili işler sunarlar.

Ev taşıyıcının ciddi bir iş olduğunun bilincinde olan nakliyeciler, ilk önce eşyalarınızın bir hazırlayarak başlarlar. Hazırlanan listeye göre hangi türdeki eşyaların nasıl paketleneceği konusu. En uygun paket seçeneklerine göre eşyalar, kategorilere ayrılır. Kırılacak ve hassas eşyalar daha önceden yukarıda sarılır. Taşımacılık konusunda eğitimli olan kişisel bu konuda titiz davranırlar. Müşterilerin isteklerine göre şekillenen taşımalarda, iki tarafın memuru ilk sıralarında tutulur. Sektörde iyi referanslara sahip olan ve uzman kadroyu barındıran evden eve nakliyat firması, müşterilerinin memnuniyetini ilke edinmiştir.

İstanbul Ev Taşıma
Haftanın her yerine taşınma serüveninizde yanınızda olan nakliye firmaları, yaptıkları işlerdeki başarıları ile sirketin sıfatları arasında yer alırlar. Özenli hizmet anlayışını sunan firmalar, sigortalı taşımacılık ile çıtayı yükselterek olası engellerin önüne geçmeyi başardı. Hasar ve kaybolma riskine karşı eşyaların sigortalanması, güvenlik önlemleri önemli bir detaydır. Trafiğin yoğun olduğu İstanbul ev taşıma konusunda yoğun olması firmaların daha çok tercih bir ildir.

Kaza ve hasar karşısında bulundurularak, taşımalarda oluşabilecek hasarı en aza indirgemede etkili bir yoldur. Yeni bir eve taşınırken eşyaların zarara uğraması firmalar için geri dönüşü olan zor olan ve onlara puan kaybettiren bir detaydır. Uluslararası standartlara uygun taşımacılığın önemli olduğu İstanbul evden eve nakliyat konusunda farklı seçimlerin yapılmasına imkan sağlar.

Avrupa ve Asya kıtasını birleştiren en kalabalık illerden biri olan İstanbul, taşınmanın dışında da müşterilere nakliyede hızlı çözümler sunmayı hedefler. Yoğun nüfusun trafikteki şehirde yoğunlaşan insanlar evlerini, iş yerlerine ve okullara yakın bölgelerden tercih ederler. Böylelikle trafikte geçirdikleri zaman azalmış olur. Taşınmak için firmaların kapısını çalan insanlar, güvenli şirketleri satın aldığında garanti altına alırlar.

Taşınma hizmeti veren firmalar, çalıştırdıkları ustaların işini bilen kişilerden oluşmasına dikkat ederler. Böylece hem firmanın adının sektörde iyi ve kaliteli işlerle ilgili çalışması. Araçları, eşyaların fazlalığına göre küçük veya büyük olarak tercih edilebilir. Küçük parça eşyaların bir yerden başka bir yere taşınma iş bu sayede maddi olarak da kazanç sağlanmış olunur.Evden eve nakliyat hizmetleri söz konusu olduğunda uluslar arası kalitelarının standart üzerinden bir hizmeti sunmamız; sektrde en iyi marka olmayı başarmıştır. Hem İstanbul’da hem de ülkemizin kentinde profesyonel bir şehirler arası evden eve nakliyat hizmetini sunabilme kabiliyetine sahip olan firmamız; yüzde yüz müşteri memnuniyetini gözetmektedir. Şehir içi evden eve nakliyat hizmetini mükemmel kalitede sunabilen firmamız; en yeni teknolojik donanımlara sahiptir. Sadece bu kadar mı? Elbette ki Hayır! Eşya depolama hizmetleri ve asansörlü nakliyat hizmetlerini başarılı bir şekilde sunabilen firmamız; kalite standartlarını onun geçen gün yükseltmektedir. Asansörlü nakliyat hizmetlerini profesyonel bir anlayışla sunabilen firmamız; hizmet yelpazesini geçen gün genişletmektedir. İleri teknolojik cihazlarla araç filomuzla; sizleri mükemmel bir evden eve taşımacılık hizmetiyle buluşturan firmamız; son derece titiz bir çalışma sisteminde de sahip olmaktadır. Sigortalı taşımacılık alanında tam anlamıyla profesyonel bir hizmeti sunabilen firmamız; garantili bir taşımacılık hizmetini de sizlerle buluşturmaktadır. Yenilikçi ve değer katan bir anlayışa sahip olan firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. Sadece bu kadar mı? Elbette ki Hayır! Eşya depolama hizmetleri ve asansörlü nakliyat hizmetlerini başarılı bir şekilde sunabilen firmamız; kalite standartlarını onun geçen gün yükseltmektedir. Asansörlü nakliyat hizmetlerini profesyonel bir anlayışla sunabilen firmamız; hizmet yelpazesini geçen gün genişletmektedir. İleri teknolojik cihazlarla araç filomuzla; sizleri mükemmel bir evden eve taşımacılık hizmetiyle buluşturan firmamız; son derece titiz bir çalışma sisteminde de sahip olmaktadır. Sigortalı taşımacılık alanında tam anlamıyla profesyonel bir hizmeti sunabilen firmamız; garantili bir taşımacılık hizmetini de sizlerle buluşturmaktadır. Yenilikçi ve değer katan bir anlayışa sahip olan firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Sadece bu kadar mı? Elbette ki Hayır! Eşya depolama hizmetleri ve asansörlü nakliyat hizmetlerini başarılı bir şekilde sunabilen firmamız; kalite standartlarını onun geçen gün yükseltmektedir. Asansörlü nakliyat hizmetlerini profesyonel bir anlayışla sunabilen firmamız; hizmet yelpazesini geçen gün genişletmektedir. İleri teknolojik cihazlarla araç filomuzla; sizleri mükemmel bir evden eve taşımacılık hizmetiyle buluşturan firmamız; son derece titiz bir çalışma sisteminde de sahip olmaktadır. Sigortalı taşımacılık alanında tam anlamıyla profesyonel bir hizmeti sunabilen firmamız; garantili bir taşımacılık hizmetini de sizlerle buluşturmaktadır. Yenilikçi ve değer katan bir anlayışa sahip olan firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. Eşya depolama hizmetleri ve asansörlü nakliyat hizmetlerini başarılı bir şekilde sunabilen firmamız; kalite standartlarını onun geçen gün yükseltmektedir. Asansörlü nakliyat hizmetlerini profesyonel bir anlayışla sunabilen firmamız; hizmet yelpazesini geçen gün genişletmektedir. İleri teknolojik cihazlarla araç filomuzla; sizleri mükemmel bir evden eve taşımacılık hizmetiyle buluşturan firmamız; son derece titiz bir çalışma sisteminde de sahip olmaktadır. Sigortalı taşımacılık alanında tam anlamıyla profesyonel bir hizmeti sunabilen firmamız; garantili bir taşımacılık hizmetini de sizlerle buluşturmaktadır. Yenilikçi ve değer katan bir anlayışa sahip olan firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. Eşya depolama hizmetleri ve asansörlü nakliyat hizmetlerini başarılı bir şekilde sunabilen firmamız; kalite standartlarını onun geçen gün yükseltmektedir. Asansörlü nakliyat hizmetlerini profesyonel bir anlayışla sunabilen firmamız; hizmet yelpazesini geçen gün genişletmektedir. İleri teknolojik cihazlarla araç filomuzla; sizleri mükemmel bir evden eve taşımacılık hizmetiyle buluşturan firmamız; son derece titiz bir çalışma sisteminde de sahip olmaktadır. Sigortalı taşımacılık alanında tam anlamıyla profesyonel bir hizmeti sunabilen firmamız; garantili bir taşımacılık hizmetini de sizlerle buluşturmaktadır.

Yenilikçi ve değer katan bir anlayışa sahip olan firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. kalite standartlarını onun geçen gün yükseltmektedir. Asansörlü nakliyat hizmetlerini profesyonel bir anlayışla sunabilen firmamız; hizmet yelpazesini geçen gün genişletmektedir. İleri teknolojik cihazlarla araç filomuzla; sizleri mükemmel bir evden eve taşımacılık hizmetiyle buluşturan firmamız; son derece titiz bir çalışma sisteminde de sahip olmaktadır. Sigortalı taşımacılık alanında tam anlamıyla profesyonel bir hizmeti sunabilen firmamız; garantili bir taşımacılık hizmetini de sizlerle buluşturmaktadır.

Yenilikçi ve değer katan bir anlayışa sahip olan firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. kalite standartlarını onun geçen gün yükseltmektedir. Asansörlü nakliyat hizmetlerini profesyonel bir anlayışla sunabilen firmamız; hizmet yelpazesini geçen gün genişletmektedir. İleri teknolojik cihazlarla araç filomuzla; sizleri mükemmel bir evden eve taşımacılık hizmetiyle buluşturan firmamız; son derece titiz bir çalışma sisteminde de sahip olmaktadır. Sigortalı taşımacılık alanında tam anlamıyla profesyonel bir hizmeti sunabilen firmamız; garantili bir taşımacılık hizmetini de sizlerle buluşturmaktadır. Yenilikçi ve değer katan bir anlayışa sahip olan firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. sizleri mükemmel bir evden eve taşımacılık hizmetiyle buluşturan firmamız; son derece titiz bir çalışma sisteminde de sahip olmaktadır. Sigortalı taşımacılık alanında tam anlamıyla profesyonel bir hizmeti sunabilen firmamız; garantili bir taşımacılık hizmetini de sizlerle buluşturmaktadır. Yenilikçi ve değer katan bir anlayışa sahip olan firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır. sizleri mükemmel bir evden eve taşımacılık hizmetiyle buluşturan firmamız; son derece titiz bir çalışma sisteminde de sahip olmaktadır. Sigortalı taşımacılık alanında tam anlamıyla profesyonel bir hizmeti sunabilen firmamız; garantili bir taşımacılık hizmetini de sizlerle buluşturmaktadır. Yenilikçi ve değer katan bir anlayışa sahip olan firmamız 7 gün 24 saat kesintisiz bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

Günümüzde İstanbul Evden Eve Taşımacılık Zorlu ve yolculuk olan ev taşıma işlemi çok kolay halledilebilmektedir. Kendi başınıza halletmeye çalışmak yerine profesyonel bir hizmet alırsanız taşınma işiniz çok kolay ve kısa bir sürede halledilmiş olacaktır. Metropol bir şehirde taşınma işiniz söz konusu ise muhakkak desteklenmesi gerekir. İstanbul evden eve nakliyat konusunda geliştirmiş şehirlerden biri olarak karşımıza çıkar. En gelişmiş ve en teknoloji ile taşıma işlemi gerçekleştiren birçok firmayı İstanbul ‘da bulmanız mümkündür.

İstanbul Evden Eve Taşımacılık Nasıl Gerçekleştirilir?
Derleme yapmanız gerekir. Taşıma hizmeti sunacağınız firma ile anlaşma sağlandıktan sonra geriye sadece sözleşmelarına uygun olarak evinizin taşınması kalıyor. Belirlenen tarih ve saatte araç gelir ve taşıma işleminizi gerçekleştirir. Bu konuda en profesyonel hizmeti ve en iyi İstanbul evden eve nakliyat firması aracılığı ile Seyretmek. Eşyalarınız sözleşme şartlarına uygun olarak taşınır. Eğer demontaj ve demontaj sağladınız saatte gelinerek eşyalarınızın demontajı demonte sağladınız. Sonra eşyalarınız zarar görmeyecek şekilde özenli olarak paketlenir. Paketlenen eşyalarınız aynı şekilde takip edilirse yüklenir ve taşınacağınız eve doğru yola çıkar. Araç eve vardığında çok katlı ise ev asansörle değil ise tek tek sayıdaki kişisel ile evinize taşınır. Eğer sözleşmenize montajda ise eşyalarınız taşındıktan sonra inşa edin. Böylelikle siz hiç yorulmadan taşınma işleminiz gerçekleşmiş olur.

Evden Eve Taşımacılıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler
Taşınma işlem yapılması gereken ilk şey hizmetin alınacağı firmadır. Bu işi yapan firma vardır. En iyileri ise İstanbul evden eve nakliyat firması olarak aratınız karşınıza çıkar. Hizmet aldığınız firmayı seçtikten sonra çok önemli. Onun konu en ince detayına kadar görüşülmelidir. Anlaşılan fiyata sonradan sorun yaşamamak adına demontaj ve montaj mi dikkat etmeyin. Taşınma işleminin yapılacağı gün ve saat konusu netleştirilmeli ve sözleşmeye eklenmelidir. Taşımayı gerçekleştirecek olan plakası ve şoförün numarası alınmalıdır. Mümkünse sigorta yapan şirketler tercih edilmelidir.

İstanbul Evden Eve Nakliyat

Müşteri Odaklı Profesyonel Hizmet

İstanbul Asansörlü Evden Eve Taşımacılık

İstanbul Ev Taşıma

İstanbul Evden Eve Taşımacılık Nasıl Gerçekleştirilir?

Evden Eve Taşımacılıkta Dikkat Edilmesi Gerekenler

                                İstanbul’un tarihi

İstanbul’un tarihi ana hatlarıyla beş büyük döneme ayrılabilir: Tarih öncesi dönem, Byzantion dönemi, Doğu Roma dönemi, Osmanlı dönemi ve Türkiye dönemi.İstanbul 4. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar on altı yüzyıl boyunca dünyanın en büyük ve en önemli metropolleri arasında yer almıştır. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği geniş bir bölgenin tartışmasız tek hakimi olmuş ve bu süreçte dünya tarihini önemli derecede etkilemeyi başarmıştır.

İstanbul, 4. yüzyıldan [1] 20. yüzyıla kadar yaklaşık on altı yüzyıl boyunca dünyanın en önemli ve en büyük metropolleri arasında bulunmuş bir şehirdir. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının buluştuğu geniş bir bölgenin tartışmasız tek hakimi olmuş ve bu süreç içerisinde dünya tarihini önemli derecede etkilemeyi başarmıştır.

İstanbul bin altı yüz yıl boyunca, 330’dan 1922’ye kadar bulunan dönemde; Roma İmparatorluğu (330-395), Bizans İmparatorluğu (395-1204, 1261-1453), Latin İmparatorluğu (1204-1261) ve Osmanlı İmparatorluğu (1453-1922) olmak üzere 4 farklı imparatorluğa başkentlik yapmış bir şehir. Bu imparatorluklardan üçü var oldukları dönemde dünyanın iktidar sahibi ve en güçlü devletleri olarak tarihe geçmiştir. Hepsinin İstanbul’dan yönetildiği düşünüldüğünde şehrin tarihsel önemi ve değeri kolaylıkla anlaşılabilir.

1923’te Ankara’nın başkent olmasıyla birlikte köklü başkentlik özelliğini kaybeden İstanbul, 4. yüzyıldan 18. yüzyıla kadar on dört yüzyıl boyunca koruduğu her alanda etkin bir ‘dünya şehri’ olma özelliğini Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşundan sonra cumhuriyet tarihi ile birlikte tekrar eski özelliğini kazanmaya başlamış, günümüzde Avrupa ve Orta Doğu’nun en önemli merkezleri arasında kendine yer bulmuştur.

Bizans İmparatorluğu döneminde İstanbul
İstanbul, yerleşim tarihi 300 bin, kentsel tarihi yaklaşık 3 bin, başkentlik tarihi 1600 yıla kadar uzanan Avrupa ile Asya kıtalarının kesiştiği noktada bulunan bir dünya kentidir.

Şehir çağlar boyunca farklı uygarlık ve kültürlere ev sahipliği yapmış, yüzyıllar boyu çeşitli din, dil ve ırktan insanların bir arada yaşadığı kozmopolit ve metropolit yapısını korumuş ve tarihsel süreçte eşsiz bir mozaik halini almıştır.

Uzun zaman dilimleri boyunca her alanda merkez olmayı ve iktidarda kalmayı başaran dünyadaki ender yerleşim yerlerinden biri olan İstanbul geçmişten günümüze bir dünya başkentidir.

İstanbul (Türkçe telaffuz: [isˈtanbuɫ]), Türkiye’de yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biri. Ülkenin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehridir.[6][7][8] Şehir, iktisadi büyüklük açısından dünyada 34. sırada yer alır. Nüfuslarına göre şehirler listesinde belediye sınırları göz önüne alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’da birinci, dünyada ise altıncı sırada yer almaktadır.[9][10]

İstanbul Türkiye’nin kuzeybatısında, Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca, Haliç’i de çevreleyecek şekilde kurulmuştur. İstanbul kıtalararası bir şehir olup, Avrupa’daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya’daki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. Tarihte ilk olarak üç tarafı Marmara Denizi, Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bir yarımada üzerinde kurulan İstanbul’un batıdaki sınırını İstanbul Surları oluşturmaktaydı. Gelişme ve büyüme sürecinde surların her seferinde daha batıya ilerletilerek inşa edilmesiyle 4 defa genişletilen şehrin[11] 39 ilçesi vardır. Sınırları içerisinde ise büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, 330-395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395-1204 yılları arasında Bizans İmparatorluğu, 1204-1261 yılları arasında Latin İmparatorluğu,1261-1453 yılları arasında tekrar Bizans İmparatorluğu ve son olarak 1453-1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yaptı.[12] Ayrıca İstanbul, Hilâfetin Osmanlı İmparatorluğu’na geçtiği 1517’den kaldırıldığı 1924’e kadar İslam dünyasının da merkezi oldu.[13]

Son yıllarda birbiri ardına ortaya çıkartılan arkeolojik bulgularla insanlık tarihine ilişkin önemli bilgiler elde edilmiştir. Yarımburgaz Mağarası’ndan çıkarılan taş aletlerle, ilkel insan izlerinin 400.000 yıl öncesine dayandığı ortaya çıkmıştır.[14][15][16][17] Anadolu Yakası’nda yürütülen kazı çalışmaları ve bunlara bağlı araştırmalar, şehirde tarım ve hayvancılığa dayalı ilk yerleşik insan topluluğunun MÖ 5500’lere tarihlenen Fikirtepe Kültürü olduğunu göstermiştir.[18] Bu arkeolojik bulgular yalnızca İstanbul’un değil, tüm Marmara Bölgesi’nin en eski insan izleridir.[18] İstanbul sınırları içinde kent bazında ilk yerleşimler ise Anadolu Yakası’nda Kalkedon; Avrupa Yakası’nda Byzantion’dur. Cumhuriyet dönemi öncesinde egemenliği altında olduğu devletlere yüzlerce yıl başkentlik yapan İstanbul, 13 Ekim 1923 tarihinde başkentin Ankara’ya taşınmasıyla bu özelliğini yitirmiş; ancak ülkenin ticaret, sanayi, ulaşım, turizm, eğitim, kültür ve sanat merkezi olma özelliğini sürdürmüştür.[19]

Karadeniz ile Marmara Denizi’ni bağlayan ve Asya ile Avrupa’yı ayıran İstanbul Boğazı’na ev sahipliği yapması nedeniyle, İstanbul’un jeopolitik önemi oldukça yüksektir.[20] Bugün tamamına yakını doldurulmuş olan ya da kaybolan doğal limanları vardır. Bu özellikleri yüzünden bölge toprakları üzerinde uzun süreli egemenlik anlaşmazlıkları ve savaşlar yaşanmıştır. Başlıca akarsular Riva, Kâğıthane ve Alibey dereleridir.[21] İl toprakları az engebelidir ve en yüksek noktası Kartal ilçesindeki Aydos Tepesi’dir.[21] İldeki başlıca doğal göller Büyükçekmece, Küçükçekmece ve Durusu gölleridir.[21] İl ve yakın çevresinde, Karadeniz ile Akdeniz makro iklimleri arasında geçiş özellikleri görülür.[21] Hava sıcaklıkları ve yağış ortalamaları düzensiz; bitki örtüsü dengesizdir.[21]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

REFERANSLAR

Open chat